1. English

ZPD sasniegumi

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas Latvijas 41. skolēnu zinātniskās konferences laureāti 2017. gada martā

 

           

 

         

 

2017.g. Labi sasniegumi Rīgas reģiona skolēnu ikgadējā ZPD konkursā

24. martā noslēdzās Rīgas reģiona skolēnu ZPD konkurss, kurā ar 64 darbiem piedalījās mūsu ģimnāzijas 11. klašu audzēkņi, kuri, tāpat kā viņu ZPD vadītāji, zinātniskajā pētniecībā ieguldījuši daudz intelektuālā darba un radošuma. Pamatojoties uz Rīgas reģiona ZPD izvērtēšanas komisiju slēdzienu, uz valsts konkursu tiek sūtīti 30 darbi jeb 46,9 % no reģiona konkursam iesniegtajiem pētījumiem, kas izstrādāti 18 zinātnes jomās.

Valsts konkursam iesniegtos ZPD izstrādājuši 35 mūsu ģimnāzijas 11. klašu skolēni un vadījuši 12 ģimnāzijas pedagogi.

 

Valsts ZPD sasniegumi 2016. gadā

     No 2016. gada 22.-24. aprīlim notika Latvijas skolēnu 40. skolēnu zinātniskā konference, kas ir 40. jubilejas konference skolēnu zinātniskajai kustībai Latvijā. Tādēļ konferences atklāšanā tika īpaši godināti skolotāji, kuriem šajos gados bijuši augsti valsts rezultāti skolēnu zinātnē. IZM  Pateicības rakstu izglītības ministrs K. Šadurskis pasniedza arī ĀVĢ skolotājām  Laurai Fjodorovai, Ivetai Ratinīkai un Anitai Vanagai.

         Ģmnāzijai valsts konferencē šogad ir  augsti rezultāti: saņemti 13 apbalvojumi un 1 VISC Pateicība par zinātniski un estētiski nevainojamu  fizikas stenda referāta noformējumu  (autori- 11.1 klases skolēni  Ansis Bernards un Jānis Tone, darba vadītājs- Jānis Krūmiņš).

Daudzinām  valsts laureātus un viņu skolotājus!  Pateicība visiem ģimnāzijas 11. klašu 34 darbu autoriem un vadītājiem, kuru pētījumi  pēc Rīgas pilsētas ZPD vērtēšanas komisiju lēmuma tika iesniegti  valsts konkursam!

  Skolēns Zinātnes joma ZPD vadītājs Vieta Latvjijā Piezīmes
1 Kristīne Beļūne,
Laura Anna Grizāne,
11.2
vides zinātne L.Fjodorova I Uzstājās plenārsēdē 24.IV
2 Sabīne Asere , Elīna Krūze,11.1 politoloģija I.Ratinīka I Uzstājās plenārsēdē 24.IV
3 Lelde Jegorova, Marta Rimaševska, 11.2 psiholoģija Ieva Gaile I  
4 Annija Grīva, 11.4 psiholoģija Ieva Gaile II  
5 Marta Daugavvanaga, 11.2 pedagoģija Ieva Gaile II  
6 Reinis Bagāts, 11.1 kulturoloģija I. Ratinīka II  
7 Reinis Krastiņš, 11.5 mākslas zinātne I. Ratinīka II  
8 Krišs Jānis Kairis, 11.5 latviešu valodniecība A.Vanaga II  
9 Katalīna Bernāne, 11.5 latviešu literatūrzin. un vēsture A.Vanaga III  
10 Emija Emīlija Grigorjeva,11.5 latviešu literatūrzin. un vēsture A.Vanaga III  
11 Valters Artūrs Mičulis, 11.1 fizika J.Krūmiņš III  
12 Ansis Bernards, Jānis Tone, 11.1 fizika J.Krūmiņš III Īpaša VISC Pateicība par fizikas stenda referāta noformējumu
13 Vitolds Škutāns, 11.4 informātika S.Zembkovskis III Uzstājās plenārsēdē 24.IV

 

 

Sasniegumi Valsts ģimnāziju skolēnu  zinātniski pētniecisko darbu  konferencē 2016.

    Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem augsti sasniegumi Valsts ģimnāziju skolēnu  zinātniski pētniecisko darbu  konferencē, kas 2016. gada 18.aprīlī norisinājās  Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā un kas šogad notiek Valsts ģimnāziju 20 gadu pastāvēšanas zīmē.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēnu rezultāti Valsts ģimnāziju konferencē Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā                 2016. gada 18.aprīlī (uzstājās 18 autori ar 16 darbiem)

Rezumējums: 1.vieta- 7 darbiem , 8 skolēniem;

                                                  2.vieta – 3 darbiem, 4 skolēniem;

                                                 3. vieta – 6 darbiem, 6 skolēniem

 

Skolēns

Klase

Zinātnes joma

ZPD vadītājs

Vieta

1.

Norberts Naglis, Gustavs Nelsons

11.1

inženierzinātnes

J.Krūmiņš, J.Avotiņš

I

2.

Karīna Meta Skurule

11.1

inženierzinātnes

A. Ēcis

I

3.

Sigita Gavare

11.1

fizika

J.Krūmiņš

I

4.

Sintija  Zalumska

11.4

psiholoģija

Ieva Gaile

I

5.

Jurģis Ādams Briedis

11.4

ķīmija

I.Gorkina

I

6.

Arta  Lipora

11.5

latviešu valodniecība

A.Vanaga

I

7.

Santa Šurma

11.2

vides zinātne

L.Fjodorova

I

8.

Liene Dzilna

11.3

bioloģija

V.Strazda

II

9.

Edgars Poga

11.5

politoloģija

I.Ratinīka

II

10.

Fricis Roderts, Kārlis Zariņš

11.1

socioloģija

S.Kazaka

II

11.

Tomass Vite

11.3

ķīmija

L.Fjodorova

III

12.

Elīna Brahmane

11.3

vides zinātne

L.Fjodorova

III

13.

Linda Zandere

12.5

Zemes zinātnes

S.Miksone- Tukiša

III

14.

Emīlija Vimba

11.5

vēsture  un kultūrvēsturiskais mantojums

A.Nudiens

III

15.

Lolita Luīze Rozīte

11.6

inženierzinātnes

S.Zembkovskis

III

16.

Ralfs Fogels

11.2

ekonomika

S.Kazaka

III

A.Vanaga

Sasniegumi gada Rīgas ZPD konkursā 2016.

 23. martā  ar augstiem rezultātiem noslēgusies Rīgas 40. skolēnu  ZPD konference. Rīgas pilsētā tajā piedalījās 54 skolas, kas vērtēšanas komisijām  iesniedza 382 darbus. ĀVĢ  iesniedza  58 ZPD, prezentēt savu pētījumu tika  uzaicināti 52  mūsu ģimnāzijas darbu autori.

        Rīgas konkursā apbalvoti  58 mūsu ģimnāzijas 11. klašu skolēni, kuri  izstrādājuši  46 darbus, ko vadījuši 11 pedagogi : 1. vieta-10  darbiem, 2. vieta-12 darbiem, 3. vieta-11 darbiem, Atzinība -13 darbiem.

    34 ģimnāzijas 11. klašu skolēnu ZPD iesniegti valsts vērtēšanas komisijai, un to autori gatavojas valsts ZPD konkursam, kas notiks 2016. gada 22., 23. un 24.aprīlī.

 

...ĀVĢ sasniegumi 2016. gada Rīgas ZPD konkursā...

 

 

 

 

Iepriekšējo gadu sasniegumi:

ĀVĢ pirmā vieta valstī jau otro gadu pēc kārtas !  

2015.g. sasniegumi:        

Latvijas skolēnu 39. zinātniskajā konferencē  ģimnāzijas 11. klašu skolēni sasnieguši  augstus rezultātus, iegūstot  5- 1.vietas3 - 2.vietas1 - 3.vietu.

Godinām īpaši Ņikitu Sergejevu ( 11.2 kl.), kurš piedalīsies Eiropas jauno zinātnieku konferencē ķīmijas zinātnē, kā arī viņa darba vadītājas Lauru Fjodorovu  un Ēriku Bizdēnu!

 

 

Skolēns

Vieta

Zinātnes joma

Pedagogs

Piezīmes

1.

Ņikita Sergejevs

1.vieta

ķīmija

L.Fjodorova, Ē.Bizdēna

Uzstājās  26.IV kā savas sekcijas pārstāvis plenārsēdē

2.

Luīze Anna Lejniece

1.vieta

kulturoloģija

D. Simsone

Uzstājās  26.IV kā savas sekcijas pārstāve plenārsēdē

3.

Raimonds Ķirķis

1.vieta

latviešu literatūrzinātne

I.Ratinīka

 

4.

Marta Meļņika

1.vieta

ekonomika

S.Kazaka

Uzstājās  26.IV kā savas sekcijas pārstāve plenārsēdē

5.

Elīna Freimane

Sendija Ezerkalne

1.vieta

politoloģija

I.Ratinīka

Uzstājās  26.IV kā savas sekcijas pārstāvesplenārsēdē

6.

Verners Kalniņš

2.vieta

latviešu literatūrzinātne

I.Ratinīka

 

7.

Rainers Mūrnieks

2.vieta

pedagoģija

Ieva Gaile

 

8.

Guna Pētersone

2.vieta

mākslas zinātne

A. Puķe

 

9.

Jānis Dāvis Osipovs

3.vieta

ķīmija

L.Fjodorova, Ē.Bizdēna

 

10.

Kristaps Māris Greitāns

 -

inženierzinātnes

J.Krūmiņš

Pateicība par zinātniski un estētiski augstvērtīgu stenda referāta noformējumu

                                             

foto galerijā

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēnu Valsts ģimnāziju zinātniski pētniecisko darbu konferences rezultāti 2015.gada 17.aprīlī Cēsīs.

 

Skolēni

Darba nosaukums

Sekcija

Darba vadītājs

Iegūtā vieta

1.

Anete Jana Mateisāne

Differences between American English and British English in Written Form

Cittautu (angļu) valodniecība un literatūrzinātne

Mārtiņš Driksna

2.vieta

2.

Katrīna Maslova,11,1

Iespiedplašu izgatavošana un projektēšana

inženierzinātnes

J.Krūmiņš, konsult.- M.Meļķis, RTU

1.vieta

3.

Linda Tiltiņa,11.1

Lodes grūšanas izdevīgākais paņēmiens

fizika

Jānis Krūmiņš

1.vieta

4.

Karine Rutlauka, 12.3

Rotējoša sportista inerces moments

fizika

Aigars Mihno

Atzinība

5.

Berta Pulmane,    11.3

Personvārda un personības mijiedarbība tās attīstības un veidošanās procesā

psiholoģija

Ieva Gaile

3.vieta

6.

Paula Sirmā, 11.3

Improvizācijas teātris kā personības kreativitātes veicinātājs

psiholoģija

Ieva Gaile

1./2.vieta

7.

Jana Moisja,11.4

Placebo efekta fenomens un tā izmantošanas iespējas ārstniecībā

psiholoģija

Ieva Gaile

Atzinība

8.

Alise Suškeviča, 11.5

Madara Tomihina,11.5

Muzejpedagoģiskās metodes izmantojums mācību procesā.

pedagoģija

Valentīna Andersone,

Iveta Ratinīka

2.vieta

9.

Krista Otmane,11.2

Agrīno acāliju šķirņu salīdzināšana Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

bioloģija

Vaira Strazda

Atzinība

10.

Katrīna Vektere, 11.2

Suņu uzvedības problēmas un to korekcija

bioloģija

Vaira Strazda

2.vieta

11.

Rihards Krupinskis, 11.4, Nauris Muskats, 11.4kl.

Ieguvumi un zaudējumi pašnodarbinātā statusā

socioloģija

Santa Kazaka

1.vieta

12.

Agnese Anta Liepiņa,11.3

Degšanas ietekme uz mežu atjaunošanos

Vides zinātne

Laura Fjodorova

1.vieta

13.

Signe Podniece, Laura Ivanova,11.3

Zirgkopības ietekme uz dabu jāšanas sporta centrā                „ Kleisti”

Vides zinātne

Laura Fjodorova

2.vieta

14.

Agnese Liepiņa, 11.1

Kultūrzīmes Jāņa Joņeva grāmatā „ Jelgava 94”

Latviešu literatūrzinātne un vēsture

Agnese Puķe

1.vieta

15.

Lauma Freimane, Vladislava Timčenko

Sabiedrības informētība par  otrā tipa cukura diabētu

Veselības zinātne

Santa Kazaka

Atzinība

Bilance:  6-1.vietas,4-2.vietas,1-3.vieta, 4 Atzinības 

 

2014 Valsts lasījumi

2014 Valsts ģimnāziju konference

2013 Valsts lasījumi

2013 Valsts ģimnāziju konference

Apkopoja : A.Vanaga