1. English
X Mēs izmantojam savā tīmekļvietnē tikai nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

SMU

2022./2023.m.g.

11.klašu SMU finišē

Mācību gada noslēgumā arī skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandas pieņem lēmumus par SMU likvidāciju. Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un skola pārstāvēti 2022./23.m.g bija 15 SMU no 11.4 un 11.6 klasēm, kuri darbojās 7 mēnešus.

Noritēja dažādas aktivitātes gan skolā, gan ārpus tās. Katrs skolēns ar savu mantisko un morālo ieguldījumu  centās radīt pievienoto vērtību kā sev tā apkārtējiem. Dalība divos JA Latvia organizētājos Cits Bazārs, reģionālajos gadatirgos un skolas gadatirgos ļāva apgūt prasmes komunikācijā, komandas darba organizēšanā, ražošanā un pārdošanā. Atbildot uz jautājumiem: kas paliks atmiņā, ko ņemtu līdzi savam bzinesam, ko darītu savādāk, vairākums atzina, laiks, disciplīna, komandas gars ir svarīgākais.

SMU gada ziņojumi sanākuši pilnvērtīgi. Saņemtas 37 Nomināciju apliecības un 30 Pateicības par dalību skolas Pavasara gadatirgū. 13 jaunieši sekmīgi nokārtoja Starptautisko Uzņēmējdarbības eksāmenu un saņēma sertifikātu, kur vidējais vērtējums bija  88%.

Paldies 11.4 un 11.6. skolēniem par darbu pašu veidotajos un vadītajos mācību uzņēmumos, kur nolūks pildīt īstas uzņēmuma funkcijas un darboties reālā vidē – nemaz nebija tik vienkārši. Paldies par uzticēšanos un būt šo SMU konsultantei.

Skolotāja, Inese Ozola

 Aprīļa vidū 11.6 klases jaunās uzņēmējas Daniela Kadžule (vadītāja)  Līva Egle (grāmatvede), Ance Celma, Agnese Rāte piedalījās starptautiskajā  skolēnu mācību uzņēmumu festivālā 2023 ar SMU "TE". Viņu  produkts - ekoloģiski veidota sajūtu burciņa ar 70  atziņām - vedina uz pārdomām par dzīves vērtībām un paredzēta pašsajūtas pozitīvai uzlādei. Tā ir arī lieliska dāvana, iespēja uzlabot/atsākt kontaktu ar mīļajiem, atrakcija kādam pasākumam.

     Apbalvošanas ceremonijā, kas notika 19. aprīlī “Bellevue” viesnīcā, viņas tika  izvirzītas nominācijai “Labākais pārdošanas stends”.

4.martā gadatirgū "CITS BAZĀRS pavasarī 2023" tika pasniegtas balvas labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) un to dalībniekiem. Pasākums norisinājās tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, piedaloties un ar pašu radītiem produktiem tirgojoties 270 skolēnu mācību uzņēmumiem no visas Latvijas. Pasākumu organizēja izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Bazāra ietvaros skolēnus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī žūrija 50 pieredzējušu profesionāļu sastāvā no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas desmit nominācijās.

Varam lepoties, ka nominācijā “Labākais SMU produkta zīmols” pamatskolu grupā uzvarēja 8.2 klases skolēnu Mārtiņa Gulbja un Beatrises Helmanes radītais SMU “Komatieris ar interaktīvu vietni, kas noderēs, lai iemācītos pareizi lietot pieturzīmes latviešu valodā. Balvu uzvarētājiem pasniedza ziņu portāls “Delfi”.

Tāpat varam lepoties, ka nominācijā "Business pitch" balvu saņēma 8.2 klases skolniece Amēlija Tīna Zariņa, kas profesionāli reklamēja savu SMU "Wuff, wuff!"

Vidusskolu grupā simpātiju balva no "Caffeine LV" tika SMU "Planté".

Paldies uzņēmīgajiem un radošajiem skolēniem, kā arī viņu mentoriem Inesei Ozolai un Lindai Ozoliņai

FOTO no JA Latvia un personīgā arhīva.

Skolotāja Linda Ozoliņa.

 

Š.g. 3.decembrī norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku tirdziņš CITS BAZĀRS ziemā, kur tika pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās. Beidzot pēc divu gadu pārtraukuma CITS BAZĀRS atkal norisinājās klātienē, kur tirdzniecības centrā “Domina Shopping” savus izstrādājumus piedāvāja 270 skolēnu uzņēmumi no visas Latvijas. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Pasākuma ietvaros skolēnus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī vairāk kā 50 pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās.

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā uzvarēja un balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras saņēma SMU “TE, skolnieces no 11.6 klases Ance Celma, Līva Egle, Agnese Rāte un Daniela Kadžule. SMU "TE" saviem klientiem piedāvā 100 lietas emocionālai uzlādei īpašā sajūtu burciņā. 

Balvu no LR Patentu Valdes nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” starp pamatskolu grupām ar triumfu uzvarēja SMU “Komatieris, skolēni no 8.2 klases Mārtiņš Gulbis un Beatrise Helmane. SMU "Komatieris" izveidojuši interaktīvu vietni, kas noderēs, lai iemācītos pareizi lietot pieturzīmes latviešu valodā.

Paldies uzņēmīgajiem un radošajiem skolēniem!

Skolotāja Linda Ozoliņa.

Foto: Ja Latvia

 Guna Zobena 

11.4 klases  izglītojamā  Guna Zobena uzsāka dalību Biznesa augstskolas Turība projektā Uzņēmējdarbības skola. Uzņēmējdarbības skola organizēta no septembra līdz aprīlim ar mērķi, lai jauniešos veicinātu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstinātu ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.  Jau pirmajā atklāšana dienā 23. septembrī satiekoties ar citiem  jaunajiem Uzņēmējdarbības skolas dalībniekiem, bija  iespēja noklausīties iedvesmojošu vieslekciju, piedalīties praktiskā uzdevumā un doties ekskursijā uz uzņēmumiem Pierīgā.

Praktiskajā uzdevumā Gunas komanda saņēma balvu no žūrijas par labāko biznesa ideju un uzaicinājumu piedalīties Biznesa ideju hakatons “To be” konkursā šī gada 7.un 8.oktobrī, kur iespēja saņemt ne tikai pieredzi, bet arī materiālas balvas.

Prasmju un pieredzes apgūšanas stafete turpinās, Veiksmi Gunai!

Paldies par uzdrīkstēšanos, skolotāja Inese Ozola

 

Mūsu SMU veiksmes stāsts- ceļojums uz ASV

Hey, 

Pagājušajā gadā veidojām savu skolēnu mācību uzņēmumu, kā to esiet darījuši vai darīsiet jūs.

Esam aizceļojušas uz haskiju mājvietu jeb Vašingtonas universitāti Sietlā.

Ja kāds mums pirms gada būtu teicis, ka būsim šeit, teiktu, ka viņš ir traks. 

Tad kā tieši mēs šeit esam nokļuvušas un kāpēc?

Patiesībā, stāsts nav nemaz tik sarežģīts!

Visa saknē ir komerczinību un ekonomikas stundas, mūsu gaišās galvas, JALatvia SMU programma un Start Strong 3+3 konkurss. 

Piedalījāmies 2020/2021 gada konkursā, kur guvām lielisku pieredzi attālinātajā formātā. 

Mūsu produkts bija ‘Seatcase’ jeb ūdens necaurlaidīgs velosipēda sēdekļa pārvalks. 

Produkta vienkāršība ļāva mums labāk izprast reklāmu, mārketingu un iespējas, kuras nereti tiek palaistas garām. SMU tiešām bija darbs, ko darījām ar patiku, ko saskatīja arī Start Strong 3+3 žūrija. Tā nu mācību gada norietā konkursā mēs ieguvām 2. vietu, kur balvā bija brauciens uz ASV.

Nu esam nokļuvušas “iespēju zemē”, kur pavadījām apaļu nedēļu. 

(1.-8. Decembris)

Mūsu grafiks sastāvēja gan no izglītojošām aktivitātēm, gan izklaidējošām. 

Uzzinājām par Vašingtonas universitātes sniegtajām iespējām un nodarbībām. Izpētījām Sietlā esošās problēmas un kā sabiedrība iesaistās, lai situāciju uzlabot. Arī mēs iesaistījāmies, pildot brīvprātīgo darbu. Apmeklējam dažādus uzņēmumus, kas saskārušies ar problēmām. Izglītojāmies amerikāņu kultūrā, komunicējām ar vietējiem studentiem, kā arī dzīvojām vietējās ģimenēs. 

Kopumā pieredze bija neaizmirstama un visu ņemsim līdzi nākotnē. Mūsu apmaiņas citāts:

“Tādas lielas laimes jau nav

Ir tikai mazas laimītes

Un tagad kopā mums ir katram sava”

patiešām atspoguļo iegūtās zināšanas un dzīves mācības. Kad tiec iemests pilnībā jaunā vidē, kur zini, ka pavadīsi tikai 7 dienas, tver katru izdevību, vienlaikus cenšoties saprast, kas vispār notiek.

Mūsu ieteikums mums un jums “Izmanto katru iespēju, kas tev tiek dota!”

12.4 klases skolnieces Elizabete, Karīna, Kristiāna, Roze,

mums  līdzi brauca skolotaja Santa Kazaka.

Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums CITS BAZĀRS

  8. decembrī tirdzniecības centrā Domina Shopping notika jau par  pirmssvētku tradīciju kļuvušais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums CITS BAZĀRS ziemā, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja skolēni no visas Latvijas. Šogad smelties iedvesmu Ziemassvētku dāvanām un atrast sev noderīgas preces ikdienā piedāvāja 170 skolēnu mācību uzņēmumi, kas sevi pierādījuši kā labākos 400 komandu konkurencē.

Skolēnu mācību uzņēmumu CITS BAZĀRS notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia).

Pasākumā jaunos uzņēmējus vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda  un  apbalvoja septiņās nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Komerciālākais produkts, Sociālo mediju komunikācija un Uz zināšanām balstīts produkts.

Āgenskalna Valsts ģimnāziju kā labākie pārstāvēja 8 skolēnu mācību uzņēmumi: 3 pamatskolas un 5 vidusskolas grupā.

Trīs no minētajām septiņām nominācijām: "Inovatīva biznesa ideja", "Labākā pārdošanas komanda" un "Komerciālākais produkts" ieguva mūsu skolas 11.4 klases skolēnu mācību uzņēmumi.