1. English
Ja Jūs turpināt izmantot doto vietni bez noklusēto iestatījumu izmaiņām, Jūs piekrītat cookie failu izmantošanai avg.lv vietnē. X

SMU

Mūsu SMU veiksmes stāsts- ceļojums uz ASV

Hey, 

Pagājušajā gadā veidojām savu skolēnu mācību uzņēmumu, kā to esiet darījuši vai darīsiet jūs.

Esam aizceļojušas uz haskiju mājvietu jeb Vašingtonas universitāti Sietlā.

Ja kāds mums pirms gada būtu teicis, ka būsim šeit, teiktu, ka viņš ir traks. 

Tad kā tieši mēs šeit esam nokļuvušas un kāpēc?

Patiesībā, stāsts nav nemaz tik sarežģīts!

Visa saknē ir komerczinību un ekonomikas stundas, mūsu gaišās galvas, JALatvia SMU programma un Start Strong 3+3 konkurss. 

Piedalījāmies 2020/2021 gada konkursā, kur guvām lielisku pieredzi attālinātajā formātā. 

Mūsu produkts bija ‘Seatcase’ jeb ūdens necaurlaidīgs velosipēda sēdekļa pārvalks. 

Produkta vienkāršība ļāva mums labāk izprast reklāmu, mārketingu un iespējas, kuras nereti tiek palaistas garām. SMU tiešām bija darbs, ko darījām ar patiku, ko saskatīja arī Start Strong 3+3 žūrija. Tā nu mācību gada norietā konkursā mēs ieguvām 2. vietu, kur balvā bija brauciens uz ASV.

Nu esam nokļuvušas “iespēju zemē”, kur pavadījām apaļu nedēļu. 

(1.-8. Decembris)

Mūsu grafiks sastāvēja gan no izglītojošām aktivitātēm, gan izklaidējošām. 

Uzzinājām par Vašingtonas universitātes sniegtajām iespējām un nodarbībām. Izpētījām Sietlā esošās problēmas un kā sabiedrība iesaistās, lai situāciju uzlabot. Arī mēs iesaistījāmies, pildot brīvprātīgo darbu. Apmeklējam dažādus uzņēmumus, kas saskārušies ar problēmām. Izglītojāmies amerikāņu kultūrā, komunicējām ar vietējiem studentiem, kā arī dzīvojām vietējās ģimenēs. 

Kopumā pieredze bija neaizmirstama un visu ņemsim līdzi nākotnē. Mūsu apmaiņas citāts:

“Tādas lielas laimes jau nav

Ir tikai mazas laimītes

Un tagad kopā mums ir katram sava”

patiešām atspoguļo iegūtās zināšanas un dzīves mācības. Kad tiec iemests pilnībā jaunā vidē, kur zini, ka pavadīsi tikai 7 dienas, tver katru izdevību, vienlaikus cenšoties saprast, kas vispār notiek.

Mūsu ieteikums mums un jums “Izmanto katru iespēju, kas tev tiek dota!”

12.4 klases skolnieces Elizabete, Karīna, Kristiāna, Roze,

mums  līdzi brauca skolotaja Santa Kazaka.

Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums CITS BAZĀRS

  8. decembrī tirdzniecības centrā Domina Shopping notika jau par  pirmssvētku tradīciju kļuvušais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums CITS BAZĀRS ziemā, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja skolēni no visas Latvijas. Šogad smelties iedvesmu Ziemassvētku dāvanām un atrast sev noderīgas preces ikdienā piedāvāja 170 skolēnu mācību uzņēmumi, kas sevi pierādījuši kā labākos 400 komandu konkurencē.

Skolēnu mācību uzņēmumu CITS BAZĀRS notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia).

Pasākumā jaunos uzņēmējus vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda  un  apbalvoja septiņās nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Komerciālākais produkts, Sociālo mediju komunikācija un Uz zināšanām balstīts produkts.

Āgenskalna Valsts ģimnāziju kā labākie pārstāvēja 8 skolēnu mācību uzņēmumi: 3 pamatskolas un 5 vidusskolas grupā.

Trīs no minētajām septiņām nominācijām: "Inovatīva biznesa ideja", "Labākā pārdošanas komanda" un "Komerciālākais produkts" ieguva mūsu skolas 11.4 klases skolēnu mācību uzņēmumi.