1. English
X Mēs izmantojam savā tīmekļvietnē tikai nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

Skolas soma

Filma “Dvēseļu putenis” skolā

 

8. novembrī visas 9. klases skolas aktu zālē kopīgi noskatījās filmu “Dvēseļu putenis” (rež. Dzintars Dreibergs), kas uzņemta pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pēc filmas bija lieliska tikšanās ar galvenās lomas atveidotāju Oto Brantevicu. 

 

“Dvēseļu putenis” noskatīšanās man pavēra citu skatu uz karu. Skolā tieši apguvām tēmu par Pirmo pasaules karu, un es biju dzirdējusi par visām “zvērībām” un cilvēku nežēlīgākajām nogalināšanām, kuras notika Pirmajā pasaules karā. Lai gan to iedomāties bija briesmīgi - redzot tās uz lielā ekrāna - tikai tad sapratu, cik skarbas, nežēlīgas un nevajadzīgas šīs cilvēku darbības patiesībā bija. Filma man arī ļāva iejusties karavīra lomā un izjust to uztraukumu un nepārliecinātību, kāda patiesībā valdīja kareivju vidū. Jāuzteic ir aktieri par kareivju emociju atveidojumu, jo varēja izjust, kā vīriešu vēlme karot izzuda, atrodoties kara laukā. Kā viņi tikai tad apjēdza, ka tas nebūs nekāds rotaļu laukums. Jāatzīst, ka daudzi kadri filmā nebija īpaši patīkami skatāmi un sametās pat slikta dūša, bet, godīgi sakot, tas bija vajadzīgs, lai saprastu, cik patiesībā tas viss bija šausmīgi. Runājot par pašu pasākumu - ļoti ceru, ka kaut ko šādu kādreiz varēs atkārtot! Tā ne vien bija kā neliela izraušanās no ikdienas ierastās, spraigās rutīnas, bet arī veids kā, labi pavadot laiku, iemācīties ko jaunu un neaizmirstamu. Arī iepazīšanās ar filmas galvenā varoņa atveidotāju bija lieliska. Patiešām parādīja to, ka arī tādi paši parasti cilvēki kā mēs var sasniegt kaut ko tik ievērojamu!

Dinija Zīberga, 9.3

Filma “Dvēseļu putenis” patiešām iepatikās mūsu klasei. Skatoties katrs no mums izjuta neparastas emocijas un aizdomājās, cik grūti bija jauniem puišiem, tēviem un vectēviem atstāt savas mājas. 

Emma Ņestrojeva, 9.2

 

Ar ,,Skolas somu” uz radošo darbnīcu!

 

Projekta ,,Latvijas skolas soma” ietvaros mums , Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.5 klasei, 30.10. un 31.10. bija iespēja apmeklēt radošo darbnīcu ,,Latvju rakstu zīmes” Rīgas Porcelāna muzejā, kur izzinājām Rīgā veidotā porcelāna vēsturi no 19. gs. vidus līdz 20.gs. 20. gadiem – ražošanas tradīcijas un porcelāna dizaina attīstību. Muzejā, kurš jau kopš 2001. gada  kļuvis par iecienītu tūrisma objektu, darbojāmies porcelāna veidošanas radošajā darbnīcā, kurā katra varējām izveidot savu rakstu zīmi , uzklausot izpalīdzīgās un smaidīgās mākslinieces A.Kaprānes padomus. Patīkamā atmosfērā un uzcītīgi strādājot tapa zilibaltas satriecošas rakstu zīmes – piemiņa par aizraujošu pēcpusdienu.