1. English
X Mēs izmantojam savā tīmekļvietnē tikai nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

TDK "Vainags"

TDK "Vainags" sezonas dejotāju uzņemšana

 

 

 

10.martā tautas deju kolektīva "Vainags" dejotāji piedalījās autoru kolektīva metodiskās izstrādnes – grāmatas “OZOLIŅ(I)S DIET(I) GĀJA, LIEPU VEDA ROCIŅĀ” atklāšanas svētkos. Viena no grāmatā iekļautajām horeogrāfijām ir kolektīva vadītājas Lauras Pavilones veidotā etnogrāfiskās dejas apdare "Akenšpice", kuru "Vainaga" dejotāji izdejoja projekta noslēguma dienā. Projekts norisinājās divus gadus, kā rezultātā izveidotas 8 jaunrades dejas, izveidotas jaunas mūzikas aranžijas, deju apraksti un zīmējumi, notis koncertmeistariem, audio un video ieraksti. Digitālā grāmata ir ievietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā, kā arī būs atrodama bibliotēkās visā Latvijā. 

Šeit pieejama arī saite uz grāmatu:

https://www.intereses.lv/wp-content/uploads/2023/03/Ozolinis-Book-FINAL.pdf

Ceram, ka "Vainags" būs iedvesmojis arī citus Latvijas dejotājus un vadītājus apgūt mūsu deju "Akenšpice".

”4.martā skolas tautas deju kolektīva “Vainags” dejotāji piedalījās Vispārējo dziesmu un deju svētku repertuāra pārbaudes skatē, izdejojot Lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” dejas. Lepojamies par iegūto 1. pakāpi un ceļazīmi dalībai deju svētkos!”

Novembris TDK "Vainags" dejotājiem ir bijis ļoti darbīgs mēnesis. Sezonas pirmo koncertu 12. novembrī izdejojām Jūrmalas Valsts ģimnāzijā ciemos pie kolektīva JDK "Kaugurs". Valsts svētku koncertā priecējām mūsu skolas skolēnus, bet pagājušajā nedēļā, 30.novembrī, uzstājāmies ļoti gaidītā un īpašā projektā "Ozoliņ(is) diet(i) gāja, Liepu veda rociņā" noslēguma koncertā VEF Kultūras pilī. 

"Ozoliņ(is) diet(i) gāja, Liepu veda rociņā" ir projekts, kura laikā Rīgas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu vadītāji - horeogrāfi veidoja etnogrāfisko deju apdares. Mūsu vadītāja Laura Pavilone izvēlējās veidot etnogrāfiskās dejas "Akenšpice" apdari. Sadarbojoties ar folkloras kopu "Kokle" un tās vadītāju Dinu Liepu, īpaši šai dejai tikai veidota un ierakstu studijā rakstīta tautas mūzikas apdare, savukārt koncerta laikā mūsu uzstāšanos papildināja dzīvās mūzikas pavadījums. Dejas apraksts, muzikālais materiāls un koncerta video ieraksts tiks iekļauts digitālā grāmatā, lai arī citi kolektīvi varētu apgūt un izdejot šī projekta laikā radītās dejas.

 Tagad turpināsim gatavoties Vispārējo dziesmu un deju svētku skatei, kas notiks jau martā, lai vasarā ierībinātu Daugavas stadionu!

Dejas "Akenšpice" koncerta ieraksts:

https://youtu.be/7PnA26AbezY

Video: Oskars Vainauskis

Foto: Roberts Blaubuks

Ko es un dejotāji apguvām ierobežojumu laikā-

Tapa divi video oriģinālhoreogrāfijām "Es dziedāju, gavilēju" un

"Saules meita jostu auda".

https://youtu.be/Du7GMnzoTak

https://youtu.be/BYPUCGBEWrM

7.maijā nodejojām kolektīva pirmo koncertu LIDO Atpūtas centrā.

Šobrīd ar dejotājiem gatavojamies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” deju kolektīvu repertuāra pārbaudes metodiskajam semināram, kas norisināsies 4.jūnijā.

Seminārā uzstāsimies ar dejām, kuras tikko izdejojām koncertā Erasmus+ dalībniekiem.

Laura Pavilone

"4.jūnijā TDK "Vainags" dejotāji piedalījās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” deju kolektīvu repertuāra pārbaudes metodiskajā seminārā. Varam lepoties, ka semināra eksperti atzina - TDK "Vainags" dejotāji repertuāru ir godam apguvuši! Un jau nākamajā vasarā varēsim spert kāju Daugavas stadionā!

Neskatoties uz to, ka šo deju sezonu aizvadījām pandēmijas ēnā, dejotāji ir apņēmības pilni, tāpēc deju sezonu vēl nenoslēdzam, bet gan gatavojamies piedzīvojumiem bagātai vasaras nometnei. Ar lielāko prieku uzņemsim jaunus dejotājus savā pulkā gan vasaras nometnē, gan rudens sezonai sākoties!"